Step by Step studio, Plzeň
www.stepbystepstudio.cz
jsme tu pro každého,
kdo má chuť
seznámit se se stepem

Step by Step studio je neprofesionální stepařská skupina. Její členy - školáky, studenty a dospělé různých profesí - spojuje step – druh tance, který je pro ně zábavou, odreagováním a radostí z pohybu.

Kurzy stepu, které probíhají pravidelně 2krát týdně jsou dělené na: začátečníci - děti, začátečníci - dospělí, pokročilí - děti, pokročilí - dospělí. Výuka je zaměřena převážně na klasický step-propojení anglického a amerického stylu.

Lekce se dělí na: 1. rozcvičku-uvolnění kotníků a rozehřátí těla, 2. výuka techniky-jednotlivé údery a vazby a 3. nácvik choreografie. Hudba je velmi proměnlivá - od klasického klavíru, přes swing, jazz, muzikál, hudbu populární, vokální, disco,…. V podstatě neexistuje hudba, na kterou by se nedalo stepovat.

Studio vystupuje na veřejných akcích jako jsou plesy, festivaly, koncerty a jedenkrát za rok pořádá své vlastní vystoupení.
V roce 2014 spolu s K.R.O.K. o.s. pořádalo první ročník Plzeňského festivalu stepu, na němž se podílelo jak organizačně tak samotným vystoupením.
V roce 2013 a 2014 se účastnilo studio MČR ve stepu a připravuje se na soutěž i v roce 2015.
Každé léto probíhá stepařské týdenní soustředění, kde se členové intenzivně věnují nejen stepu, ale i tanci a dramatické činnosti. V letošním roce již proběhl třetí ročník.

Členové Step by step studia mají možnost účastnít se celoročních seminářů v Plzni s lektorem a choreografem stepu z Tanečního studia Andrea Tomášem Slavíčkem. V době stepařského festivalu se pak mohou účastnit workshopů s vynikajícím stepařem a choreografem ze švýcarského Winterthuru a jedenáctinásobným mistrem světa ve stepu Danielem Borakem.

Napsali o nás:

2018

2017

2016

Členové:

Foto
Bětka Mourečková
Foto
Jan Hrabě
Foto
Jakub Borovský
Foto
Jitka Chodorová
Foto
Veronika Jarošová
Foto
Linda a Phoebe Hnátovi
Foto
Lada Borárošová
Foto
Magda Dusíková
Foto
Jindřiška Němečková
Foto
Kačka Winklerová
Foto
Veronika Bendová
Foto
Veronika Bořánková
Foto
Lucie Jandová
Foto
Jindřiška Juhová
Foto
Maruška Adamová
Foto
Phoebe Hnátová
Foto
Lukáš Plescher
Foto
Natálka a Viki Sloupovi
Foto
Ředitel asociace
pro Step by step studio
Copyright © 2012-2018 Step by Step studio, Plzeň
Aktuality  |  O nás  |  Cena  |  Lektor  |  Fotky a videa  |  Kontakt