MS 2019 Riesa

Mistrovství světa ve stepu 2019 je úspěšně za námi. Do německé Riesy se probojovaly dětská choreografie Party Time, malá skupinka dospělých nad 30 let Dear Future Husband, velká formace dospělých nad 30 let Mambo a samozřejmě také nadějný stepař Matěj Borovský.

A jak jsme dopadli? Ve zkratce: Dvakrát postup do finále, jednou do semifinále a řečeno čísly:

11. místo pro Party Time

7. místo pro Mambo

6. místo pro My Future Husband

17. místo pro Matěje (ovšem v obrovské konkurenci sólistů)


A zde máte několik postřehů stepařky Mirky Tolarové, které vznikly krátce po návratu. Mirka letos vystupovala ve formaci Mambo:

Letošní (pro mě druhé) mistrovství světa ve stepu...

1. Jsme sedmí z devíti.
2. Ano, trošku zklamaní jsme, věřili jsme, že z postupové sedmičky můžeme minimálně jednu (nebo dvě) choreografie "trhnout"...

ALE:

3. Já vyhrála hned dvakrát:

4. Jela jsem a stepuju! A to dva měsíce po výhřezu plotýnky!
5. Postoupili jsme do finále!

A když nad tím tak přemýšlím, je tu i dost dalších výher...

6. Odstepovala jsem to dvakrát naprosto naplno (zjistila jsem, že na půl plynu mi to jde jen na zkouškách, na soutěžích ne) a záda vydržela. Pravda, bylo těžké to udýchat, když jsem skoro dva měsíce nic neděla a stepky měla na nohou dvakrát, ale dala jsem to!

8. Jsem šťastná, že jsme tak výborná parta, která si dokáže stepování užít.
9. Obdivuju, jak se všichni dokážou vybičovat. Na několika posledních zkouškách (včetně těch přímo na MS) to vypadalo, že nevíme, jak vypadá řada kolečko nebo jakýkoli jiný tvar, který jsme měli vytvořit. Ale pak jsme vlezli na jeviště před porotu a všechno klaplo, jak mělo!
10. Víme, že jsme tam udělali nějaké chybky (chcete seznam těch mých?), ale celkově jsem z toho měla úžasný pocit...
11. Líbí se mi, že si v našem týmu nikdo nic nevyčítáme, spíš se hecujeme, podporujeme se a užíváme si to.
12. Stejně tak mám dojem, že si všichni uvědomujeme, že bez naší zlaté Kamilky bychom nikdy nic nedokázali.

13. Sledovat Matěje na jevišti, to je prostě neskutečné. Nechápu, jak to dělá, tají se mi dech a za něj se bojím, aby mu všechno vyšlo, jak má. Vlastně jsem mnohem nervóznější při sledování jeho čísla než před vlastním vystupováním. A o čekání na jeho výsledky ani nemluvě! A ta radost z postupu do semifinále… Příště to bude ještě lepší, Matěj na to má!
13. Miluju naše společné cesty autobusem. To, co tam zazní, je sice nepřenosné, ale ty hlody jsou prostě nabíjející... Jo a všem nám skvěle prodlužují život!