Zde jsou nejčastější dotazy našich frekventantů. Pokud máte jiný dotaz, potřebujete poradit nebo pomoci, jsme Vám k dispozici.

Dopravní spojení MHD:  Trolejbusy č. 10, 13, 14 – zastávka U Radbuzy, poté cca 250 metrů pěšky. Autem na adresu Presslova 14, kde můžete zdarma zaparkovat.

V našem studiu stepují děti od 4 let. A pak už step nezná hranice a začít lze opravdu kdykoli. Máme několik členů, kteří začali se stepem až po padesátce.

 

Pokud se přihlásíte do začátečníků, nemusíte být vůbec poznamenaní stepem. Stačí jen chuť a nadšení učit se něco nového.

Step je zajímavá disciplína, která propojuje sport a umění. Sice při něm pracují převážně nohy, ale tělo musí neustále vyvažovat, důležité je přenášení rovnováhy. Zapojuje se při něm tedy celé tělo a step může být fyzicky náročný. Dětem i dospělým pomáhá s koordinací těla, o zlepšování fyzické kondice ani nemluvě. Je to ale také výborná relaxace, protože vyžaduje velké soustředění na jednotlivé kroky a jejich propojení do choreografie.

Na první lekce stepařské boty potřeba nejsou. Máme několik párů stepek určených k půjčení na první dvě hodiny pro začátečníky. Pokud se na někoho nedostanou nebo nesednou velikostně, je možné mít na první lekce jakékoli vlastní sportovní boty.

Všechny začátečníky (děti i dospělé) vždy vyučuje zakladatelka studia Kamila Borovská.

To je trošku obtížnější. Skupina stepařů, která zahájí výuku v září, již má něco za sebou. Záleží tedy na schopnostech a vůli každého zájemce se tyto lekce doučit, a to spíše domácím tréninkem. Pro dospělé je možnost nastoupit v průběhu roku spíše na tzv. Víkendové stepování, což jsou 4 hodiny stepu v jeden den. Tyto kurzy se konají jednou měsíčně (nejčastěji v sobotu) a datum je znám vždy s měsíčním předstihem. Tady se učí převážně technice stepu.

Na to je určeno Víkendové stepování - 4x 60 minut v jeden den. Je určeno dospělým stepařům, kteří nemohou z různých důvodů chodit pravidelně každý týden. Probíhá nejčastěji v sobotu v čase 9.30 - 14.00 hodin. Přesný termín je znám vždy měsíc předem.

To je velmi individuální. Záleží na schopnosti zvládnout techniku stepu na úrovni, která je k soutěžím potřeba. Dále je dobré mít za sebou taneční průpravu a také je nutné mít chuť a čas navštěvovat hodiny stepu několikrát týdně.

Ano, vystoupení před lidmi není povinnost. Je to taková naše tečka k uzavření choreografie, na které pracujeme převážně půl roku. Učíme se na ní mnoho technických prvků, které využíváme v dalším stepování. Z praxe můžu říci, že většina stepařů se vystoupení účastní. Ale pokud se najdou stepaři, kterým vystupování na veřejnosti nedělá dobře, není problém se vystoupení nezúčastnit.

To je velmi individuální. Záleží, jak intenzivně se člověk stepu věnuje a jaké dispozice mu byly dány. S jednodušší choreografií už naši stepaři vystupují po několika měsících.

Hudební sluch není úplně potřeba, i když je samozřejmě předností. Mnohem důležitější je ale cit pro rytmus.

Pro začátek určitě jedny stepařské boty postačí. Pro děti jsou vhodnější boty nekožené, levnější, popřípadě z našeho bazárku, kde jsou boty po dětských stepařích, kteří z nich již vyrostli. Doporučujeme je dětským začátečníkům, protože jim noha stále roste. Pro začátek není nutné mít perfektní stepky - zvlášť když nikdo předem neví, jestli u stepu dítě vydrží. Dospělým pak doporučujeme kožené boty přesně na jejich velikost. Tady záleží, komu který typ bot vyhovuje, kolik chce do koupi investovat apod. Tyto podrobnosti domlouváme na hodinách stepu individuálně.

To je různé. Začátečníci jsou převážně v počtu 15 - 25. Hobby skupinky jsou kolem 15 stepařů. Techniku stepu navštěvuje kolem 15 - 25 stepařů. A pak jsou soutěžní skupiny, kde je počet přesně určen: formace do 24 stepařů, skupinky do 7 stepařů. Tria, dua a sóla si domlouvají individuální hodiny.