Ohlédnutí za Brazilským festivalem stepu

Před několika měsíci jsme se zúčastnili mezinárodního festivalu v Brazílii, díky němuž jsme potkali špičkové stepaře. Stepovali jsme mimo jiné i s Jasonem Samuelem Smithem.

Po květnovém Plzeňském festivalu stepu, kterého se poprvé zúčastnila skvělá brazilská stepařka Chris Matallo, jsme byli pozváni do São Paula. Od 10. do 14. října 2019 jsme díky tomu sbírali zkušenosti na 20. ročníku brazilského mezinárodního festivalu stepu.

Celý pobyt byl obrovským zážitkem a festival nás velmi obohatil. Účastnili jsme se zde mnoha workshopů se špičkovými stepaři a získali nezapomenutelné zážitky. Poprvé jsme se například setkali se stepařem, kterého nazýváme Bůh stepu – s Jasonem Samuelem Smithem (na snímku), který tu vedl hodiny. Další workshopy vedli například Daniel Borak, Chris Matallo s perkusistou Jimem Hamiltonem, Hillary-Marie, Marina Coura nebo vynikající tanečník a specialista na brazilské rytmy Sérgio Rocha.

Několikadenní výlet na druhou stranu zeměkoule byl zkrátka nezapomenutelný a Christiane Matallo, která nás pozvala a festival organizuje, vděčíme za mnohé. Je opravdu obohacující vidět na vlastní oči umění stepařů, o nichž člověk zpravidla jen slyší nebo vidí záznamy z jejich vystoupení. Ovšem zažít jejich lekce na vlastní kůži, to je něco docela jiného.

ZDE najdete fotografie z našeho pobytu v São Paulu a ZDE krátké video s ukázkami

Oficiální stránky festivalu: www.brasiltapfestival.com.br/