Soustředění v novém prostředí. Vydařilo se na jedničku

V neděli 17. července se na parkovišti DEPO2015 sešli dospěláci (a náctiletí), kteří opět po roce vyrazili na stepařské soustředění.

Poprvé jeli všichni společně autobusem (podobně jako o týden dříve děti) a poprvé jsme jeli na nové místo. Šumavě jsme zůstali věrní, jen jsme se přesunuli ještě více na jih – do Nových Hutí kousek od Kvildy. Řečeno terminologií stepařských soutěží, sešlo se tu více než padesát stepařů kategorie Adults a Adults II. 

Hned po příjezdu na nás čekal oběd, rozdělení do pokojů a také první hodiny stepu. Od pondělí začal náš náročný, ale zábavný stepařský maraton naplno. Dopoledne dvě hodiny techniky, odpoledne choreografie. Někdo stepoval jen tři hodiny denně, jiní i pět či šest. K tomu ranní jóga, také půlhodinka cvičení a společný tanec. A samozřejmě společné povídání, zábava a podobně.

 

Šumavské podnebí je zpravidla trochu „drsnější“ než to plzeňské, ale tentokrát nám to nijak nevadilo. Zatímco v Plzni panovala úmorná vedra, my ve vyšších polohách jsme si užívali teploty o pět až sedm stupňů nižší. Takže jsme se sice také zapotili, ale dalo se to snést.

 

Nechyběl ani tradiční středeční výlet (tentokrát jsme se vypravili na rozhlednu Churáňov a dále do cukrárny), táborák a noční hra, kterou pro nás připravili naši „mladí“. Procházení sklepení, kdy za každým rohem mohlo čekat překvapení, bylo opravdu dobrodružné. Páteční úžasná oslava narozenin zakladatelky našeho studia byla jen pomyslnou třešinkou na dortu.

 

V sobotu už jen zabalit a autobusem hajdy domů – do práce nebo na další dovolenou. Soustředění v novém prostředí se vydařilo na jedničku a věříme, že za ten měsíc, než znovu začnou naše pravidelné lekce, všechno nezapomeneme. A za rok se do Nových Hutí znovu vrátíme.

Fotogalerii soustředění naleznete ZDE.